Ewa Kamińska (Super Rockets)

Ewa Kamińska – Trener i koordynator autorskiego programu Super Rockets.

Pani Ewa jest absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, na którym ukończyła studia magisterskie z zakresu Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej oraz studia podyplomowe z Edukacji Elementarnej. W imię zasady, że aby pracować z drugim człowiekiem, należy zacząć od pracy nad sobą, stale rozwija swoje umiejętności i zainteresowania.

Uczestniczyła w licznych kursach, warsztatach i szkoleniach, z zakresu integracji sensorycznej, treningów uważności w pracy z dziećmi i młodzieżą, budowania świadomości emocji czy technik oddechowych. Zwolenniczka pozytywnej dyscypliny, pasjonatka samoregulacji i mindfulness. Do głównych zainteresowań zalicza także zaburzenia odżywiania u dzieci i młodzieży.

W pracy ceni sobie możliwość samorealizacji oraz kontakt z drugim człowiekiem.

 

Program Super Rockets dedykowany jest dzieciom i młodzieży w wieku 5-16 lat.

Do najmłodszych kierujemy zajęcia podtrzymujące uważność. Odniesienie do bohaterów pozwala nam w łatwy i przystępny sposób wprowadzić dzieci w nasz program. Bohaterowie Super Rockets – Mrs & Mr Rockets – Pani i Pan Rakieta – są odzwierciedleniem każdego z nas. To my mamy wpływ na to, jak przeżyjemy własne życie, jak poradzimy sobie z przeciwnościami, jak osiągniemy nasze cele. Podróż kosmiczna – jest analogią naszego życia: doświadczamy różnych warunków atmosferycznych, obserwujemy nowe, nieznane nam wcześniej tereny, zagłębiamy się w nieznane, musimy mierzyć się z różnymi, nieprzewidzianymi sytuacjami.

Podczas naszych zajęć prezentujemy różne praktyki oddechowe, które wzbogacamy różnymi gadżetami w zależności od wymagań wiekowych uczestników. Wprowadzamy krótkie wizualizacje, pozwalające zaobserwować i poznać odczucia oraz doznania rejestrowane przez nasze ciało. Bazujemy na motywacji wewnętrznej, pracujemy w oparciu o metodę efektywnego nauczania. Wdrażamy dzieciom holistyczne ujęcie zdrowia – stawiamy na ruch, zdrowe odżywianie, dbanie o kondycję psychiczną. Podajemy im gotowe, sprawdzone sposoby, dzięki którym będą mogły samodzielnie się wyciszyć, skoncentrować. Dostrzec, zrozumieć i zaakceptować własne emocje – te przyjemne i mniej przyjemne. Nauczyć się kierować własną uwagą i koncentracją wedle własnych potrzeb, uwzględniając kontekst sytuacji, w której się znajdują.